Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

تعمیر همزن

همزن یکی از وسیله های کاربردی در آشپزخانه هاست که می توان برای هم زدن مواد مختلف از آن استفاده کرد. همزن یا همان میکسر، هم به صورت دستی و هم برقی وجود دارد. همزن های برقی در آشپزخانه ها ، کافه ها، رستوران ها و شیرینی پزی ها به عنوان کالای ضروری به حساب می آیند که وظیفه آن یکنواخت کردن، غلیظ کردن و مخلوط کردن مواد با یکدیگر است. همزن برقی به دو صورت کاسه دار و معمولی هستند.بعد از مدتی استفاده از همزن ممکن است این دستگاه  مانند تمام دستگاه های دیگر دچار خرابی شود و یا به درستی کار نکند. به همین جهت همزن نیاز به تعمیر خواهد داشت. تعمیر همزن و عیب یابی آن را باید فردی ماهر و متخصص در این زمینه انجام دهد. برای تعمیر تخصصی همزن میتوانید روی ما حساب کنید. کافی است با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

مدیریت :

تعمیر همزن با هزینه مقرون به صرفه

مرکز تخصصی تعمیر انواع همزن های برقی

برای تعمیر همزن، عیب یابی یکی از مهمترین مراحل تعمیر است. تنها یک تعمیر کار ماهر می تواند عیب یابی صحیحی از دستگاه داشته باشد و سپس اقدام به تعمیر آن کند. گروه تخصصی ما در این زمینه بسیار حرفه ای است و می توانید با خیال راحت تعمیر انواع همزن های ساده و کاسه دار را به ما بسپارید. ما با تیم حرفه ای تعمیرات انواع برند های همزن از جمله بس، بیجایا، گاسونیک و غیره را انجام می دهیم.

تعمیر همزن رستورانی

همزن های صنعتی رستورانی از قدرت بالایی برخوردار هستند و برای مخلوط کردن انواع مواد جامد و مایع به کار می روند. همزن صنعتی رستورانی مدام در رستوران ها برای تهیه انواع مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از تجهیزات مهم در رستوران های امروزی به حساب می آید. بنابراین ممکن است که در طول استفاده از آن، دستگاه دچار عیب شود و نیار به تعمیر داشته باشد. مجموعه کیچن اید ایران انواع همزن های صنعتی و رستورانی را نیز تعمیر می کند.

تعمیر انواع برند همزن برقی و دستی

امروزه برندهای زیادی اقدام به تولید همزن برقی کرده اند و تنوع برند و رنگ و جنس بدنه در این دستگاه ها بسیار بالاست. هر کدام از این برند ها در ابعاد و اشکال مختلف هستند که برای تعمیر آنها باید فرد ، آشنایی کامل با دستگاه داشته باشد. برای این منظور نیاز به فردی با تجربه و حرفه ای است تا بتواند همزن شما را به نحو احسن تعمیر کند. در مجموعه ما تعمیر انواع همزن برقی از برندهای زیر انجام می شود.

تمام این برند ها دارای همزن های برقی معمولی و کاسه دار هستند. مجموعه ما به صورت تخصصی تعمیر همزن های این برندها را انجام می دهد. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و تخصصی تر با شماره های موجود در سایت ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان همکاران ما استفاده کنید.

تعمیرات همزن کاسه دار و همزن برقی دستی

همزن برقی در دو مدل کاسه دار و دستی وجود دارد. همزن برقی دستی پایه ندارد و با دست کار می کند. در حالی که همزن کاسه دار دارای پایه است و هنگام کار با آن دیگر نیازی به کار با دست نیست و همزن درون کاسه ای که دارد مواد را مخلوط می کند. با توجه به تفاوت هایی که این دو همزن برقی دارند، تعمیر آنها با هم متفاوت است. همچنین تعمیرات همزن به مدل های آن نیز بستگی دارد.

همزن برقی دستی به عنوان یک همزن ساده به حساب می آید و چرخش موتور سه سرعته دارد. بر خلاف آن همزن کاسه دار موتور متفاوتی دارد و از سه تا شش سرعت چرخش موتور برخوردار است. تفاوت موتوری که بین این دو نوع همزن وجود دارد باعث شده است تا نوع تعمیر موتور آنها با هم فرق داشته باشد.

هزینه تعمیر همزن برقی به چه عواملی بستگی دارد؟

تعمیر همزن برقی هزینه های متفاوتی دارد که به عواملی بستگی دارد. از جمله این عوامل تعویض قطعات معیوب همزن است و میزان کاری که روی دستگاه اعمال می شود. مشخص است که زمانی که همزن نیاز به تعویض قطعه داشته باشد علاوه بر هزینه دستمزد تعمیرکار باید هزینه قطعه جدید خریداری شده را نیز بپردازید. به همین دلیل هزینه های تعمیر همزن های برقی متفاوت است. گروه متخصص ما با هزینه های شفاف و به صرفه یکی از بهترین مراکز تعمیر همزن است.

مدیریت :

تعمیر همزن

مراحل تعمیر همزن برقی

اگر به هر دلیلی همزن برقی به مشکل بخورد تنها چاره ای آن تعمیر کردن است. نمونه ای از تعمیرات همزن و شیوه انجام آن را در زیر بیان می کنیم.

تعویض کردن موتور

معمولا موتور به عنوان آخرین قطعه ای است که در دستگاه های برقی خراب می شود و از قطعاتی است که معمولا در صورت خرابی تعویض می شود تا تعمیر. مراحل تعمیر موتور عبارتند از:

مرحله اول: در مرحله اول اتصال کوتاه شدن سیم پیچ باید چک شود.

مرحله دوم: در صورتی که از خرابی موتور مطمئن شدید سیم ها را علامت زده و جدا کنید، سپس موتور را از محفظه بیرون بیاورید.

مرحله سوم: در مرحله آخر موتور جدید را با موتور خراب شده تعویض کنید و دقت کنید که از نظر اندازه و سایز یکی باشند و موتور تعویضی داخل محفظه فیت شود.

تعویض کردن فیوز موتور

گاهی اوقات پیش می آید که موتور همزن کار نمی کند و مشکل از فیوز آن است و در واقع فیوز موتور سوخته است. در این حالت برای تست کردن فیوز و تعویض آن مراحل زیر انجام می شود.

  1. محفظه بالایی دستگاه  را بر میداریم تا به موتور برسیم سپس فیوز را پیدا می کنیم تا از موتور جدا کنیم.
  2. برای تست اتصال کوتاه بر روی پایه های فیوز یک تستر اتصال کوتاه قرار می دهیم. سپس در صورتی که از مولتی متر صدا شنیده شد یعنی فیوز سالم است و اگر صدایی شنیده نشود به معنای سوختن فیوز است و باید تعویض شود. برای تعویض آن از فیوز با اندازه مشابه باید استفاده شود.
  3. در مرحله آخر برای جلوگیری از سوختن و منفجر شدن دوباره فیوز باید سایر قطعات و کنترل کننده سرعت را بررسی کنید. از آنجا که وظیفه فیوز جلوگیری از آسیب های الکتریکی و حفاظت از موتور است در صورت خرابی سایر قطعات دوباره فیوز خواهد سوخت.

روغن کاری چرخدنده ها

یکی از تعمیرات همزن برقی سرویس چرخدنده ها است. چرخدنده ها قطعه الکتریکی نیستند بلکه یکی از اجزای فیزیکی همزن به حساب می آیند. بنابراین سرویس آنها متفاوت است. چرخدنده ها باعث حرکت شاخک ها در جهت مخالف هم می شوند و به مخلوط کردن مواد کمک می کنند. دو یا چند چرخدنده کوچک در همزن توسط یک چرخدنده مارپیچ که به موتور وصل است می چرخند. چرخدنده های کوچک نیز شاخک ها را می چرخاند و مواد با هم مخلوط می شوند. برای سرویس چرخدنده ها  به صورت زیر اقدام کنید.

  1. در صورتی که همزن به برق وصل است محفظه بالایی را بردارید تا چرخدنده ها را ببینید.
  2. چرخدنده های کوچک و مارپیچ را بررسی کرده و سپس به خوبی روغن کاری کنید. دقت کنید روغن به سایر بخش ها مثل موتور مالیده نشود.
  3. بعد از روغن کاری تکه های شل و تراشه ها را از محفظه خارج کنید و سپس محفظه بالایی دستگاه را وصل کنید.

تعویض کردن سوئیچ همزن

سوئیچ به قطعه ای گفته می شود که کارکرد یک همزن برقی را می تواند متوقف کند. زمانی که همزن شما دچار مشکل شود و کار نکند ابتدا باید برق و سیم را بررسی کنید اگر مشکلی در اتصال برق و سیم نبود باید سوئیچ را چک کنید.

  1. بعد از برداشتن محفظه سوئیچ را پیدا کنید و ترمینال های داخل آن را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که سیم ها به سوئیچ وصل هستند.
  2. برای تشخیص موقعیت سیم های ترمینال آنها را علامت گذاری کرده سپس جدایشان کنید.
  3. برای پی بردن به سالم بودن یا معیوب بودن سوئیچ از مولتی متر یا تستر اتصال کوتاه استفاده کنید. در صورتی که سوئیچ معیوب بود آن را با قطعه جدید جایگزین کنید سپس سیم های علامت گذاری شده ترمینال را دوباره وصل کنید.

تعمیر چرخ دنده های ساییده شده

یکی از تعمیرات همزن، تعمیر چرخدنده های ساییده شده است. چرخدنده ها نقش مهمی در ایجاد گشتاور دارند در واقع حضور چرخدنده ها باعث می شود تا شاخک ها در جهات مخالف هم کار کنند و مواد به خوبی با هم مخلوط شوند. ساییده شدن چرخدنده ها صدای آزاردهنده و خشنی را حین کار با همزن ایجاد می کند. خوردگی چرخدنده ها باعث به اتلاف رفتن قدرت موتور می شود. در این حالت معمولا چرخدنده ها را تراش می دهند و همچنین در مواردی که نیاز به تعویض باشد چرخدنده ها را تعویض می کنند.

خرابی های ایجاد شده در همزن برقی

مشکلاتی که در همزن های برقی بوجود می آید و نیاز به تعمیر همزن است عبارتند از:

علت روشن نشدن همزن برقی چیست؟

از ایرادات بوجود آمده برای همزن های برقی روشن نشدن آن است که حتما باید برای تعمیر همزن اقدام کنید. از دلایل آن می تواند خرابی دوشاخه، خراب شدن دکمه خاموش و روشن، خراب شدن و سوختن موتور دستگاه باشد.

علت صدای زیاد همزن برقی چیست؟

هنگام استفاده از همزن برقی ممکن است با این مشکل مواجه شوید که صدای بسیار بالایی تولید می کند. این مشکل زمانی بوجود می آید که به دستگاه ضربه ای خورده باشد و یا محور همزن خم شده باشد. برای رفع این مشکل باید به تعمیرکاران حرفه ای در این زمینه برای تعمیر همزن مراجعه کنید.

عدم تغییر سرعت همزن برقی و علت آن

از ایرادات ایجاد شده برای همزن های برقی تغییر سرعت ندادن آن است که به دلیل سوختن دیود اتفاق می افتد که می توان برای رفع آن  اقدام به تعمیر همزن کنید.

سرعت پایین چرخش پره های همزن

زمانی که موتور همزن نیم سوز شده باشد چرخش پره های همزن با سرعت پایینی صورت می گیرد و راندمان دستگاه پایین می آید. دلیل نیم سوز شدن موتور همزن می تواند ساییدگی چرخ دنده ها، کوتاهی ذغال ها و کثیفی کلکتور باشد.

بوی سوختگی همزن برقی به چه علت است؟

گاهی اوقات استفاده زیاد از همزن برقی باعث می شود تا حرارت موتور خیلی بالا رود و بوی سوختگی از دستگاه بلند شود که برای جلوگیری از این حالت می توانید همزن را خاموش کنید تا دستگاه کمی استراحت کند. همچنین در مواقعی ممکن است موتور و سیم پیچی همزن ایراد پیدا کند و بوی سوختگی بدهد و در نهایت موتور از کار بیفتد. در این حالت برای بررسی فنی از یک تعمیرکار ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا همزن شما را تعمیر کند.

تعمیر همزن شیرینی پزی

یکی از جاهایی که همزن در آنجا بسیار استفاده می شود شیرینی پزی ها و قنادی ها هستند. در گذشته آشپزها مجبور بودند برای تهیه خمیر و مخلوط کردن مواد شیرینی از دست خود استفاده کنند که بسیار خسته کننده و زمان بر بوده است. اما با پیشرفت تکنولوژی و آمدن همزن های برقی کار برای آشپزها بسیار راحت تر شده است. به طوری که هم در کیفیت شیرینی و هم مدیریت زمان بسیار کمک کننده بوده اند. برای تهیه خمیر و مواد شیرینی و مخلوط کردن مواد با یکدیگر از همزن شیرینی پزی که موتور قدرتمندی دارد استفاده می شود. با توجه به اینکه این دستگاه کاربردهای زیادی دارد احتمال خراب شدن آن نیر وجود دارد. بسیاری از خرابی ها را می توان با تعمیرات جزئی درست کرد که دیگر مجبور به تعویض دستگاه نشوید و برای شما هزینه بر نباشد.  در این صورت تعمیرات همزن برقی می تواند بهترین راهکار برای شما باشد. اما باید کار را به کاردان بسپارید تا بعد از تعمیر همزن دوباره دستگاه دچار مشکل نشود. برای این منظور تعمیر همزن خود را باید به یک تیم حرفه ای بسپارید.

افزایش طول عمر همزن برقی

همزن های برقی قدرت موتور متفاوتی با همدیگر دارند و قدرت همزنی که برای خانه استفاده می شود با همزن های صنعتی فرق دارد. از این رو برای جلوگیری از خراب شدن همزن نباید حجم مواد غذایی بالاتر از ظرفیت دستگاه باشد. برای جلوگیری از خراب شدن دستگاه طبق دستورالعمل های نوشته شده در دفترچه راهنمای دستگاه عمل کنید. همچنین هر همزن برقی مناسب مخلوط کردن حجم مشخصی از مواد غذایی است و اگر این موضوع را رعایت کنید طول عمر دستگاه بالاتر خواهد بود. اگر خلاف این دستورالعمل پیش بروید به موتور و تیغه های دستگاه فشار زیادی وارد می شود و ممکن است بعد از مدتی از کار بیفتد و یا موتور آن بسوزد. نکته دیگر که طول عمر دستگاه همزن را افزایش می دهد جلوگیری از ورود آب و مایعات به داخل همزن است. همچنین دستگاه را بعد از هر بار استفاده به خوبی تمیز کنید و از ورود گرد و خاک به داخل دستگاه جلوگیری کنید. با رعایت کردن این نکات همزن برقی طول عمر بیشتری خواهد داشت و دیگر نیاری به تعمیرات همزن نخواهید داشت.

همزن ایستاده و تعمیر آن

همانطور که اشاره کردیم همزن های ساده بدون کاسه هستند. همزن ساده سبک بوده و به راحتی قابل حمل هستند و برای کارهای سبک تر در آشپزخانه ها استفاده می شود. در نتیجه موتور کوچکی دارند. همزن ایستاده یا پایه دار همزنی است از قطعات بیشتری تشکیل شده و موتور بزرگتر و قدرتمنتری دارد که برای مخلوط کردن مواد بیشتر و سنگین تر به کار می رود. همزن ایستاده می تواند در ورز دادن خمیر های سنگین بسیار کار آمد باشد. تعمیر همزن ایستاده به دلیل ساختار و قطعات بیشتر، پیچیده تر و تخصصی تر از همزن های ساده است.

بهترین مرکز تعمیر همزن در تهران

از تخصص های مرکز ما عیب یابی و تعمیر انواع همزن های رستورانی و بزرگ، همزن صنعتی ، همزن قنادی و شیرینی پزی، همزن خانگی در انواع برند هاست. یک مرکز تعمیر خوب ویژگی هایی دارد که آن را از سایر مراکز مجزا می کند. از جمله این ویژگی ها، عیب یابی حرفه ای و درست ،  منصفانه بودن هزینه تعمیر همزن، تعمیرات باکیفیت و با مهارت و تجربه بالا، جایگزین کردن قطعات اصلی با قطعات خراب شده، پاسخگویی سریع و مشاوره درست و تعمیر به موقع دستگاه و همچنین ارائه خدمات گوناگون است. مرکز ما با داشتن این ویژگی ها از بهترین مراکز تعمیرات همزن در تهران است که می توانید با شماره تلفن های موجود در پایین صفحه با ما در ارتباط باشید و با خدمات ما در این زمینه بیشتر آشنا شوید.

تعمیر همزن

تماس با مرکز تعمیرات همزن

برای خرید یک همزن برقی با کیفیت و مناسب با فعالیت های خودتان باید در انتخاب همزن دقت کنید. همزن ها در امکانات و قیمت های مختلف وجود دارند. هنگام انتخاب همزن به توان موتور و تعداد سرعت آن توجه کنید. برای جلوگیری از خراب شدن همزن مطابق ظرفیت دستگاه عمل کنید تا به موتور همزن فشار وارد نشود. اگر نوع فعالیتان طوری است که به طور ممتد از دستگاه استفاده  می کنید و به هر دلیلی همزن شما دچار مشکل شد برای عیب یابی و تعمیر همزن خود می توانید به تیم حرفه ای ما اعتماد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از هزینه های تعمیر با شماره های موجود در صفحه تماس بگیرید.